Pauza za čaj dobra je svakog

    1036

    Tea Break

    Killing Words / Handful Of Misery EP

    Datum izdanja: 08.10.2013.

    Izdavač: Melody Makers Music / Nocturne Magazine

    Žanr: Punk, Rock

    Naša ocjena:

    Popis pjesama:

    1. Killing Words
    2. Kinetic
    3. All To You
    4. Different (acoustic)
    1. Handful Of Misery
    2. Re-Rejuvenate
    3. Luka (cover Suzanne Vega)
    4. Handful Of Misery (live @ FDU)

    Pet novih pjesama, zanimljivo gostovanje, jedna obrada, te po jedna akustična i live stvar – svakako dovoljno šaroliko i zanimljivo, a bogami i besplatno.

    Beogradski punk-rock sastav Tea Break izbacio je dupli EP što im je ujedno prvo studijsko izdanje nakon albuma “Second Hand Hero” iz 2011. Baš poput tog albuma i u ovih osam pjesama možete uživati putem digitalnog downloada.Razlika u stilu jasno je slušna pa iz tog razloga vjerojatno nemamo novi album već dvije zasebne cjeline. Nešto moderniji “Killing Words” započinje istoimenom pjesmom, zanimljivom dvojezičnom pljuskom u kojoj gostuje Koca iz Debelog precjednika i zbog dobre vibracije jasno je zašto je baš za tu pjesmu napravljen videospot.

    “Kinetic” ima štih novijeg Millencolina, a basističnu “All To You” krasi vrlo pjevan refren. Svaku od ovih pjesama na trenutke pak unazađuju čudno izgovorene riječi i naglasci koji su, pomalo ironično, posljedice geografije i jezične barijere. Nije to ništa strašno, no negdje se usput malo izgubi na melodičnosti. Za kraj prvog čina opušteno svira “Different”, sasvim solidna akustična stvar i koliko znam prvi Breakov izlet u akustične vode.

    Muziku podržava

    Nakon pauze za čaj žustro započinje nešto siroviji “Handful Of Misery“. Bolna točka su prosječni refreni koji su nošeni klasičnom formulom kratkoće, pamtljivosti i ponavljanja, a naročito je to slučaj kod “Re-Rejuvenate“. Naravno da taj princip sam po sebi nije loš i krasi mnoge poznate pjesme, no ovdje jednostvano nije sjeo.

    Rejting drugog EP-a diže “Luka” – obrada američke pjevačice Suzanne Vega i pjesma s izvrsnim emotivnim nabojem. Punk stil ovakvim tekstovima definitivno dobro stoji.

    Muzički bih sve ovo skupa svrstao u punk-rock 21. stoljeća koji zvuči energično a la Rise Against, s tu i tamo kojim vriskom i jakim instrumentima, pogotovo gitarama. Tekstovi koji su ponekad nespretni ili malo teže shvatljivi, otvoreni su za interpretaciju i nose sa sobom dozu emotivne srdžbe i borbe, prvenstveno iznutra.

    Unatoč tim sitnim minusevima, svakako preporučam poslušati ova izdanja i na taj način biti vjetar u leđa ovim momcima koji to svakako zaslužuju.

    Tea Break je primjer kako za dobar punk-rock ne morate biti iz Kalifornije ili imati engleske korijene – svirati i slušati ga možete bilo kada i bilo gdje.

    Muziku podržava