Ostaje li Ultra: “Imamo sve dokaze da Ultru ima smisla zadržati”

1160

Još jedno izdanje Ultra Europe festivala privedeno je kraju. Ugovor organizatora s gradom Splitom potpisan je još 2017. godine, a on istječe sljedeće godine. Grad je ukinuo sufinanciranje festivala (oko 2 milijuna kuna) te se još jednom postavilo pitanje hoće li se najveći festival u zemlji zadržati u Splitu.

Tračak odgovora dao je organizator Joe Bašić koji je posljednju večer festivala stao pred kamere i komentirao kako je zadovoljan ovogodišnjim izdanjem te izrazio volju za nastavkom održavanja u Splitu i nakon isteka ugovora s gradom.

“UMF u Splitu od početka održavanja posjetilo je više od milijun partijanera. Već ove jeseni razgovarat ćemo s Gradom, državom, ali i državnim institucijama kako bismo dogovorili nastavak suradnje, odnosno održavanje festivala i nakon isteka ugovora”, izjavio je. “Mislim da na temelju rezultata i uspjeha ove godine, ali i svih proteklih, imamo sve dokaze da Ultru ima smisla zadržati. Ima još puno mogućnosti i za razvitak ovog festivala”, rekao je za Dalmatinski portal.

Muziku podržava

Naime, ovaj festival donosi i veliku financijsku dobit i Splitu i državi, tako da je, unatoč kaosu koji se u gradu odvija tijekom tih dana, u financijskom interesu grada da se festival tamo zadrži. Svake godine Ultra ima oko 150 tisuća posjetitelja i zaradu od 150 milijuna eura, što hrvatskom BDP-u doprinosi za gotovo 1 posto. Prema studiji “Ekonomski i fiskalni učinci Ultra Europe festivala elektronske glazbe” Instituta za javne financije, u 2017. godini posjetitelji Ultre potrošili su ukupno 525,3 milijuna kuna, a za 85 posto te potrošnje zaslužni su strani gosti.

Za ovu je godinu pak procijenjeno da će gosti Ultre u Hrvatskoj ostaviti čak 200 milijuna eura na godišnjoj razini, a Bašić je naveo i kako dobro prolaze i iznajmljivači smještaja, jer se zbog Ultre broji statistika od 350 tisuća noćenja.

0 Shares
Muziku podržava