Još jedna u nizu američkih turbognjavaža

    770

    Arsonists Get All The Girls

    The Game Of Life

    Datum izdanja: 20.08.2007.

    Izdavač: Century Media / Dallas Records

    Žanr: Metal

    Naša ocjena:

    Popis pjesama:

    1. Business In The Front
    2. Save The Castle Screw The Princess
    3. Mantipede
    4. Cuffed To The Ankles
    5. Shoeshine For Neptune
    6. To Get Eaten By The Rats
    7. Tourtasia
    8. Claiming Middle Age A Decade Early
    9. Taiwanese Troft Trouble
    10. 13 Year Old Ruby
    11. Robando De Los Muertos
    12. So You Think You Know About The Game Of Life (party In The Rear)

    Kao i većina njihovih američkih zemljaka, i kalifornijski Arsonists Get All The Girls ‘drobe li drobe’. Melodični i klasični death, pa progresivni, thrash, heavy i modern metal, emo i hard core, sve su to oni pomiješali na ovom albumu snimljenom lani, a zahvaljujući Century Media kod nas, mislim na europsko tržište, objavljenom ove godine.

    Već sam to iznio, no morat ću opet; stvarno mi nije jasan smisao ovakve muzike. Ako netko smatra da eksperimentiranjem više stilova izbjegava plagiranje, odnosno kopiranje, definitivno se vara. Jer tada, kao u ovom slučaju, dobiva gomilu teško razumljivih i još teže spojivih zvukova, koji uglavnom završavaju krahom. No očito da ima ljudi koji i u ovakvima varijantama pronalaze smisao.

    Iako ‘vjetrovito-akustični’ introBusiness in the Front” nagovještava da bi nastavak albuma mogao biti zanimljiv, ‘šarajuća’ kombinacija scream/growl vokala (AGATG ima dva pjevača), death/thrash riffova, mini heavy solaža i bjesomučnog bubnjanja u speed/mid ritmovima, u “Save the Castle Screw the Princess” za produkt ima puno lutanja bez unaprijed određenog cilja.

    Isto kao i “Mantipede“, primarno ‘hardcoreovska’ s death/thrash vokalom i manjim sempliranjem, koju od totalne katastrofe spašava tek, na svu sreću, jako kratko trajanje.

    Muziku podržava

    Da sve ne bude baš totalno nezanimljivo i očekivano loše, pobrinule su se “Robando De Los Muertos” s kraćim klavijaturističkim eksperimentiranjem, te završna “So You Think You Know About the Game of Life (Party in the Rear)“, koju, kao i cijeli album, odjavljuje melankolični piano.

    Album kojim se ne bi trebalo previše zamarati i kojem su jedna od glavnih karakteristika dugi naslovi pjesama, što također ide u prilog razmišljanjima da je njegov glavni nedostatak izostanak kreacije.

    A glavna prednost kratko trajanje (38:27), pa i u slučaju da netko izdrži do kraja, male su šanse da nakon toga doživi slom živaca.

    Muziku podržava