Dobar izbor za nove fanove

    1431

    Parov Stelar

    The Art Of Sampling

    Datum izdanja: 04.10.2013.

    Izdavač: Universal Music

    Žanr: Elektronika, Swing

    Naša ocjena:

    Popis pjesama:

    1. Keep On Dancing (Feat. Marvin Gaye)
    2. Josephine (Feat. Anduze)
    3. Heaven’s Radio (Feat. Y´akoto)
    4. She Ain’t Got No Money (Feat. Lukas Graham)
    5. All Night
    6. Catgroove
    7. The Phantom (1930 Swing Version)
    8. Libella Swing
    9. The Mojo Radio Gang (Radio Version)
    10. Love Remix
    11. Faith (Feat. Odette Di Maio)
    12. Matilda (Radio Edit)
    13. Shine (Feat. Lilja Bloom)
    14. Jimmy’s Gang (Radio Edit)

    Prvotna reakcija na novi ‘best of’ album Parov Stelara zvan “The Art Of Sampling” bila je – pa dobro, čemu još jedan takav album nakon što je cijeli drugi CD albuma “The Princess” bio ispunjen već objavljenim songovima iliti na lijepom našem engleskom ‘wtf’.

    No, uvid u popis pjesama na njemu, plus razvoj njegove karijere u zadnje vrijeme, posebno vidljiv u nedavno objavljenom dokumentarnom tour filmu “All Night” dao je smjernice za slijed misli kojima se Stelar vodio u kompiliranju navedenog novog albuma.Do uspješne američke i engleske turneje i objave “Keep on Dancing” svoju je glazbu plasirao na tržište kroz vlastitu izdavačku kuću Etage Noir, u kojoj drži gotovo sve konce u rukama. Ali kako pojedinac ne može sve, tako ni njihove promotivne mogućnosti nisu bile dovoljno razvijene, na koncerte koji su bili dupkom puni dolazilo se više po čuvenju. Obrada Marvin Gayevog funky-disco hita “Got To Give It Up” donijela mu je suradnju s Universal Musicom i potrebu da širem tržištu pokaže ono što, vjerojatno, sam smatra najvrjednijim opusom.Na popisu se ponavljaju “All Night” kao provodni motiv vožnji od grada do grada na turnejama i partijanja na nastupima, “The Phantom” i “Jimmy’s Gang” kao reprezentne pjesme novije faze sampliranja kojima je otvorio mjesto za live suigru saksofonistu Maxu The Saxu i trubaču Jerryu Di Monzi. Electro swing izbor dopunjen je pjesmama starijeg nastanka “Catgroove”, “Libella Swing” i “The Mojo Radio Gang” na koje njegovi vjerni fanovi reagiraju s najviše emocija na koncertima. “Faith” i “Shine” su Stelarovi downtempo klasici, a “Matilda” i “Love Remix” vrhunac Stelarove umjetnosti sempliranja s funky melodijskim i ritmičkim nadopunjavanjima oduzimanjima i obratima.Uz već spomenutu Gayevu obradu koja je bila najavni singl albuma, na njemu se nalaze još tri nove pjesme. U “Josephine” je umiksao instrumentalnu kombinaciju jazza i funka s ritam i blues vokalom Anduzea stvorivši prštavu kombinaciju, u “Heaven’s Radio” je na klavirsku podlogu praćenu trubom nalijepio soul vokal njemačke glazbenice Y’akoto, a glazbeno je nastavak stila posljednjeg albuma. “She Ain’t Got No Money” je kombinacija electro swing instrumentacije te hip hop/pop vokala Lukasa Grahama. Pjesma koja jednostavno plijeni vedrinom.

    Kada bih sama radila ‘best of’ na ovom bi se popisu našlo još nekoliko pjesama, kojih nema ni na drugom CD-u de luxe editiona kojeg ni nismo dobili za recenziju. Izbor svakako nije loš, ni što se tiče posve glazbenih ili umjetničkih pjesama, ni onih pjesama koje imaju prije svega plesno-partijanersku ulogu na njegovim koncertima. A ove druge nose dodatni nivo u kojem Stelarovo DJ-evsko umijeće mora promišljati i mjesto live glazbenika na koncertnim nastupima, a kako to uspješno radi, osvjedočio se svatko tko je imao prilike biti na njihovom live nastupu.

    “The Art Of Sampling” je dobar izbor za pridobivanje novih fanova kojim je napravljen presjek kroz dugogodišnje glazbeno stvaranje Parov Stelara. Onima koji ga redovito prate ima tek informativno značenje.

    Muziku podržava