Katy Perry Super Bowlu osigurala rekordnu gledanost

968

U nedjelju, 1. veljače, održalo se 49. izdanje Super Bowla, finala profesionalne lige američkog nogometa, ujedno i najvećeg sportskog događaja u SAD-u.

U njemu su pred 80.000 navijača snage odmjerile ekipe New England Patriotsa i Seattle Seahawksa, a pobjedu su odnijeli prvi s 28:24.Utakmica je za male ekrane prikovala 114.4 milijuna gledatelja diljem Sjedinjenih Država, a broj gledatelja dosegao je vrhunac u posljednjoj četvrtini sa 120.8 milijuna gledatelja kada je najkorisniji igrač utakmice, vođa napada Patriotsa Tom Brady ostvario 13. od 15 dodavanja za 124 yarda asistiravši za dva touchdowna koja su ih vodila prema pobjedi.

No, osim same utakmice jednako veliku pažnju plijenio je i zabavni dio programa tijekom poluvremena.

Muziku podržava

Nastup Katy Perry, s Missy Elliott i Lennyem Kravitzom, gledalo je čak 118.5 milijuna gledatelja, što je tri milijuna gledatelja više nego prošle godine kada su atmosferu zagrijavali Bruno Mars i Red Hot Chili Peppers.

Kravitz je s Perry izveo njezin hit-singl iz 2008. “I Kissed A Girl”, dok je Elliott izvela medley sastavljen od vlastitih uspješnica “Get Ur Freak On”, “Work It” i “Lose Control”.

Ovogodišnji Super Bowl tako je postao najgledanija televizijska emisija u SAD-u u povijesti.

Vrijedi podsjetiti kako su sedam od osam najgledanijih prijenosa u američkoj povijesti upravo oni Super Bowla s tim da posljednjih šest finala NFL-a zauzimaju šest najviših pozicija ispred jedinog emitiranog showa s pisanim scenarijem – točnije posljednje epizode TV serije “M*A*S*H” koja je 1983. privukla 106 milijuna gledatelja.