Povratak tvorca tech-housea

    1131

    Terry Lee Brown Jr.

    Terry's Cafe 7

    Datum izdanja: 08.05.2004.

    Izdavač: Holophon / Trolik

    Žanr: House

    Naša ocjena:

    Popis pjesama:

    1. Unai – Stars In Your Eyes
    2. Interpolar – Nonstop Unterwegs (Version 1)
    3. Carsten Fietz Pres. Submeditation – Boxmusic
    4. Dub Taylor – Before You Go
    5. Razoof – I Just Wanna Thank God (Salz Remix)
    6. Tony Anderson Project – Marzipan Ladder (Mark Broom Mix)
    7. Spiritchaser – As We Continue
    8. Osborne – Daylight
    9. Rulers Of The Deep – Elu On Mu Ilu
    10. Jean F. Cochois (Aka The Timewriter) – Night Train
    11. Gunga – Amur
    12. Sixtyniners Pres. Smoken Machine – Bring To Us
    13. Pete Moss – Right On
    14. The Faction – A Little Lit
    15. Soda Inc. – Solo Sour
    16. Terry Lee Brown Junior – Deeper Solidity
    17. Jean F. Cochois (Aka The Timewriter) – I Wanna Know

    Za mali broj njemačkih producenata i DJ-eva se može reći da su napravili zbilja značajne pomake u house glazbi. Terry Lee Brown Jr. je jedan od tih virtuoza koji svakim svojim uratkom gura i pomiće granice housea, ili nas pak podsjeća kako je to zvučalo prije par godina. Njegovo zadnje izdanje u seriji mixanih kompilacija “Terry’s Cafe” je logičan nastavak na prošle kompilacije, koja svojom kvalitetom ne zaostaje kako za svojim prethodnicima tako ni za sličnim izdanjima drugih izvođača.

    Terry Lee Brown Jr. aka Norman Feller je rođen u malom gradiću pored Frankfurta i oduvijek je smatran kao čovjek koji pripada eliti house producenata, koji guraju tu glazbu u novi pravac i postavljaju nove standarde, te kao jedan od ljudi koji su razvili podkategoriju u house glazbi nazvanu tech-house. S DJ-anjem je počeo još prije 15-ak godina, točnije 1989., kada je otprilike počeo i s izdavanjem svojih prvih ploča pod različitim pseudonimima. Godina 1994. je posebno važna u njegovom životu jer je tada definitivno odlučio da se isključivo bavi glazbom, te se tako rodio njegov alter-ego-Terry Lee Brown Jr., a i te godine u njegov život ulazi i njegov matični i tada još mladi label Plastic City.

    Nakon hvalospjeva koji su pokupili njegovi prvi “12”, Terry se odvažuje i ulazi u studijo da bi snimio album. Rezultat rada dugog 6 mjeseci je njegov debi album “Brother For Real” koji je bio kamen temeljac za njegov daljni rad, kao i veliki doprinos tada maloj tech-house sceni. U jesen 1997. izlazi drugi Terryjev album “Chocolate Chords” koji je isto pokupio velike pohvale i dosegao jednaku nakladu kao i “Brother For Real”. Da bi treći album “From Dub Till Dawn” iz 2000. postigao još veći uspjeh od predhodna dva albuma. Tematski također sličan prijašnjim albumima, predstavlja možda najbolje Terrykevo autorsko izdanje do sada.

    Muziku podržava

    Terry je uz ove naveden albume također izdao oko 60-tak “12”, te preko 100 remixeva. Posebno su poznate njegove “Terry’s Cafe” mix-kompilacije, koje su jedne od rijetkih serija koje su uspjele zadržati kvalitetu i svakim novim izdanjem ponovo oduševiti slušatelje i kritičare.

    Kao što ste već shvatili “Terry’s Cafe 7” kompilacija stilski pripada u tech-house, ali sam primjetio i da je ubacio i deep housea, tako da cijelo izdanje dobiva na melodioznosti, inovativnosti i inteligenciji. U 17 pjesama koje je izabrao za ovo izdanje, nalazi se mnogo drugih poznatih izvođaća kao što su Dub Taylor, Tony Anderson Project, The Faction, Interpolar; kao i nova Terryjeva stvar “Deeper Solidarity”, koja je stilski smještena u tech-house, ispunjena vokalima i dubokim bassovima koje upotpunjuje prekrasan groove-klasičan Terry Lee Brown.

    Ukratko, ovo izdanje je izvanredno dobro napravljeno, pogodno za pre-party atmosferu, kao i za slušanje u popodnevnim satima. Mislim da je ovaj CD pogodan za nekog tko tek počinje slušati ovakvu glazbu, kao i za veterane koji već poznaju ovu glazbu i koji su već slušali njegove ploče, albume ili kompilacije. Ovo je zbilja izvanredno izdanje, nemojte ga propustiti nipošto!

    Muziku podržava