Nakon tri godine vrijeme je za treću rundu

    2117

    Nouvelle Vague

    3

    Datum izdanja: 16.06.2009.

    Izdavač: Peacefrog

    Žanr: Bossa Nova, Pop

    Naša ocjena:

    Popis pjesama:

    1. Master And Servant feat. Martin Gore
    2. Blister in The Sun
    3. Road To Nowhere
    4. All My Colours feat. Ian McCulloch
    5. The American
    6. Heaven
    7. Parade feat. Barry Adamson
    8. Metal
    9. Ca Plane Pour Moi
    10. Our Lips Are Sealed feat. Terry Hall
    11. God Save The Queen
    12. Say Hello Wave Goodbye
    13. So Lonely
    14. Not Knowing
    15. Aussi Belle Qu’Une Balle
    16. Such a Shame
    17. Johnny & Mary

    Nouvelle Vague, francuski bend koji je pokorio svijet bossa nova obradama punk i novovalnih klasika, sredinom ljeta (neki će reći – baš kada treba) objavio je novi album. Trećim albumom evoluirali su i nadogradili svoj prepoznatljivi pristup: bossa nova upoznaje americanu.

    Prva dva albuma “Nouvelle Vague” (2004.) i “Bande A Part” (2006.) obrađivala su više-manje nepoznate hitove nezahvalnih 1980-ih. predstavivši ih u nenametljivom lounge ruhu idealnom za koktel-barove na pješčanim plažama.

    Udarni producentski dvojac i idejne vođe projekta Marc Collin i Olivier Libaux pršte samopouzdanjem jer kada pogledate kako se razvijala priča benda, svakako steknete dojam da znaju gdje će biti i kako će zvučati za godinu dana, ali i za deset godina. Srećom, nisu jedni od onih koji će iskorištavati dobitnu formulu, već će je nadograditi i proširiti istovremeno zadržavajući njezinu istinsku bit.

    Za album “3” odlučili su svom bossa nova i reggae zvuku pridružiti dvije stavke. Prvo će svojim vokalima (devet ženskih glasova s očaravajućim engleskim s namjerno pretjeranim francuskim naglaskom) pridodati originalne izvođače, pa su pozvali Martina Gorea iz Depeche Mode, Barrya Adamsona iz Magazine, Terrya Halla iz The Go-Go’s i Iana McCullocha iz Echo & the Bunnymen.

    Muziku podržava

    Riskantna je to odluka, jer dovođenjem originalnih izvođača obrade mogu vrlo lako prestati biti obrade i skliznuti u nešto posve drugo, no ovdje to znači podizanje kvalitete stepenicu više.

    Druga novina je uvođenje elemenata countrya i bluegrassa s kojima su pjesme profitirale, osobito “Master And Servent” Depeche Modea, dok je obrada “So Lonely” grupe The Police lošija i od samog Stinga.

    Ipak, najčudnije od svega je što riječ “moron” iz “God Save The Queen” Sex Pistolsa zvuči neopisivo romantično. A to zbilja treba znati postići.

    Muziku podržava