Mladi Britanci bez krune

    1001

    Voodoo Vegas

    The Rise Of Jimmy Silver

    Datum izdanja: 04.03.2014.

    Izdavač: Cargo Records

    Žanr: Hard Rock

    Naša ocjena:

    Popis pjesama:

    1. Intro
    2. King Without A Crown
    3. Bullet
    4. No More
    5. What I Pay
    6. Interlude
    7. Mary Jane
    8. Ferry Song
    9. Lost In Confusion
    10. So Unkind
    11. Jimmy Silver

    Voodoo Vegas su još jedni u nizu od mladih, eksplozivnih rockera koji pokušavaju slijediti stope svojih uzora kao što su Aerosmith, Bon Jovi, Guns ‘n’ Roses ili AC/DC.

    Oni su zvijezde u usponu, osnovani još 2006. godine kada su
    počeli održavati koncerte i turneje, a tijekom godina dijelili su
    pozornicu s Uriah Heep i Glenn Hughesom. 2012. godine su, naposlijetku,
    uspjeli skupiti sredstva za snimanje prvog studijskog albuma “The Rise
    Of Jimmy Silver
    “.Članovi Voodoo Vegasa su vokal Lawrence Case, koji također svira usnu harmoniku, gitarist Nick Brown, gitaristica Merylina Hamilton, basist Ash Moulton i bubnjar Jonno Smyth. U rodnoj Britaniji, proglašeni su najboljim mladim izvođačem, a s jedanaest pjesama, na albumu nude manje-više tipične hard rock zvukove.

    “The Rise Of Jimmy Silver” je upravo takav, tipičan, ali ispunjen pozitivnom energijom benda. Pjesme variraju od klasičnih hard rock numera, preko balada, pa do blues komada, koje se uklapaju i u neki prošli glazbeni svijet, ali i u sadašnji, no po ničemu posebno ne odskaču. Osim samog benda, za kojeg se vidi da su mu članovi vješti, te zanimljivog muško-ženskog gitarskog dvojca, Voodoo Vegas se uklapa u gomilu današnjih, novopridošlih hard rock bendova, a pitanje je hoće li se među publikom izdići iznad njih.

    Muziku podržava

    Pjesme poput “King Without A Crown”, “Mary Jane” i “So Unkind” su brže i energičnije, u tom klasičnom stilu hard rocka i s primjesama bluesa. Blues elementi najviše dolaze do izražaja u “So Unkind” te “What I Pay”, zajedno s višim tonovima vokala Lawrencea koji može zazvučati slično Axl Roseu, a što se može primijetiti u “Mary Jane” pjesmi. Iduća, živahna i karakteristična “Ferry Song”, uključuje usnu harmoniku i piano, prigodno se uklapajući u čitav rock i blues koncept.

    Jednostavna balada na albumu je “Lost In Confusion”, koja je zanimljiva po činjenici da je nastala kao pismo vokala Lawrencea za njegovu odbjeglu zaručnicu, a tek naknadno je postala pjesma. Posljednja “Jimmy Silver”, jedna od antemskih, koja ponovno veliča rock, a može spadati u jedne od boljih bržih pjesama.

    Neke od prednosti “The Rise Of Jimmy Silver” albuma su što svojom duljinom nije zahtjevan za preslušavanje, a ujedno ima dozu stava i energije. Unatoč tome i trudu članova benda, kao i većina albuma, sadrži nekoliko boljih pjesama i nekoliko onih koje bi se željele preskočiti.

    I dok u domovini Voodoo Vegas haraju ljestvicama, diljem svijeta bi mogli još malo sačekati na takvu situaciju. “The Rise Of Jimmy Silver” može se svrstati među prosječne, slušljive albume, i ukoliko bend nastavi brzim tempom i s istom količinom truda, možda isplivaju na površinu i postanu prepoznatljivi.

    Muziku podržava